- různé činnosti, které jsou v projektu,
- kdy, který úkol začíná a končí,
- na jak dlouho je který úkol naplánovaný,
- kde a jak se úkoly navzájem překrývajím,
- začátek a konec celého projektu.
Henry Gantt neobjevil Ganttův diagram
V roce 1910 Henry Gantt zveřejnil diagram, o kterém se od té doby říká Ganttův. Ale ve skutečnosti Henry Gantt neobjevil Ganttův diagram. První diagram tohoto typu použil Karol Adamiecki už v roce 1896. První diagramy se malovaly tuší. Při každé změně se museli přepracovat, nebo vytvořit nové. Původní princip diagramu převzala bez velkých změn i moderní společnost. Od 80. let ho odborníci zpracovávají na počítači a svoje využití našel také jako součást programů pro projektové řízení.
Úkol ve zpoždění - systém přepočítá následující začátky a termíny
Z čeho jsou firmy při práci s Ganttovým diagramem nadšené? Pokud některý z úkolů je ve zpoždění, stačí na něj najet myší, kliknutím jej uchopit a posunout doprava. S funkcí drag and drop si tímto jednoduchým způsobem upravíte termín a Projektově automaticky nastaví začátky a konce následujících úkolů. Je to velmi pohodlný způsob jak pracovat efektivně a vyhnete se zdlouhavému překlikávání a přepisování jednotlivých úkolů.
Vytvořili jsme pro vás online Ganttův diagram, který vám umožní:
Ganttův diagram, používaný převážně v projektovém managementu, je jednou z oblíbených a velmi užitečných metod znázornění aktivit (úkolů nebo události) v čase. Na levé straně diagramu je seznam aktivit a na vrchu je časová mřížka. Každá aktivita je zobrazena obdélníkem. Pozice a délka obdélníku odráží začátek, trvání a konec dané aktivity. Zjednodušeně řečeno, Ganttův diagram vám ukazuje, co je potřeba provést (úkoly) a kdy (plán).
- rychle a jednoduše získat přehled nad projektem,
- přesouvat a přizpůsobovat úkoly pomocí drag and drop myší,
- sledovat plnění projektu v čase,
- exportovat graf do PNG anebo PDF formátu.