Revidovaný výpis projektů
Stejný, přesto od základu revidovaný a nový přehled projektů
Výpisy projektů jsme podrobili důkladnému testování a přemýšlení. Rozebrali jsme prvek po prvku, řádek po řádku, aby výpisy byly přehledné a neztratili jste se v nich. Výsledkem je velmi podobný vzhled, ale o řád uspořádanější, kultivovanější a s lépe vyřešenými barvami.
Barvy a další designové změny, jako jsou kontrasty, proklady a odlišení řádků pomáhá řešit častou zpětnou vazbu, že stávající výpis splývá dohromady a špatně se v něm orientuje. Přehledy jsou jednou z nejdůležitějších stránek Projektově, a tak se v nich zkrátka vyznat musíte. Abychom tomu pomohli co nejvíce, přibude do nich nová vrstva hierarchie - strukturální složky, o kterých jsme se stručně rozepsali v prvním “změnovém” článku.
Každý projekt má nově možnost mít i vlastní emoji, to vše pro ještě lepší a hlavně personalizovanější odlišení. Můžete si tak kromě námi nadefinovaného systému a pravidel nastavit i vlastní emoji-systém. Může vypadat například takto:
PS: Emoji jsou volitelné a vůbec je nemusíte používat.
U projektů, ve kterých se nachází úkoly po termínu, nově svítí oranžová, a to díky další nové funkci - kondici projektu.
Kondice projektu
Ukazatel kondice projektu je jednou z hlavních novinek Projektově 2.0. S ním se zaměříme nejen na aplikaci, ale také na vzdělávání v projektovém řízení a pomoc s projekty jako takovými. Rádi bychom každému týmu pomohli k lepším projektům a spokojenějším lidem, tak vnímáme naši roli.
“Fyzičkou” projektů, jak kondici neformálně nazýváme, se budeme zabývat v různých podobách, jako například v článcích, videích nebo webinářích. Budeme vám tak aktivně nabízet obsah, který vám pomůže projekty udržet ve formě.
Emoji
Nově si můžete libovolné projekty označit vlastním obrázkem - emotikonem. Například VIP projekty označit 🚀, projekty, na kterých je potřeba zamakat zvýraznit ❗nebo u servisních projektů k neplatičům přidat černou značku ⚫.
Takto odlišené projekty jsou ve výpisu vidět už z dálky. Opět ani nemusím projekt otevírat nebo pročítat k tomu, abych věděl, že je potřeba mu věnovat pozornost.
A nejen to, karty s otevřeným projektem nebo úkolem obsahují tyto emotikony také. Emotikon provází projekt celou aplikací a tvoří tak vizuální kotvu, která napovídá, do kterého projektu úkol patří.
Kontextové menu
Další novinkou ve výpisu projektů je povolení kontextového menu na kliknutí pravého tlačítka myši. Dosud bylo nutné například pro archivaci použít třítečkové menu, které je umístěné na pravém okraji obrazovky. Na velkých monitorech je to bohužel poněkud nešťastné, protože se člověk snadno uklikne nebo to má “daleko”.
Nově je tedy možné kliknout na řádek pravým tlačítkem a rovnou si vybrat požadovanou akci.
Klik! 🎉
Šablony
Dosud byly součástí výpisu projektů. Je to sice funkční řešení, ale i zde je prostor pro zlepšení. Například málokdo ví, že pro opakující se činnosti si může připravit šablony úkolů.
Stejně jako projekty, i šablony dostaly svůj prostor v hlavním menu. Takto jsou jasně odlišeny od projektů. Výpis je rozdělen na šablony projektů a úkolů. Stále zůstává, že jen oprávnění uživatelé k nim mají přístup a mohou je měnit. A samozřejmě můžete z projektu připravit šablonu a naopak.
Archiv projektů
Také archiv hotových projektů získal své místo v hlavním menu. Dříve byl poněkud skrytý, dostupný až po proniknutí z výpisu projektů a nebyl příliš uživatelsky přívětivý. Takto, když má vlastní místo v hlavním menu, jsme jej mohli realizovat lépe. Navíc vás chceme k archivaci více vést, projekty mají být buď aktivní, uzavřené nebo archivované. Takové projekty, do kterých nikdo nechodí a nic v nich neprobíhá, ale přesto je máte ve výpisu, podstatně komplikují život všem vašim kolegům a je třeba se o ně správně postarat. I proto má Archiv nově své místo.
Prozkoumejte další změny a novinky
Strukturální složky
Karty a připínání
Hlavní menu
Vyhledávání
Pracovní prostor
Výpis úkolů
Filtr úkolů
Hromadná úprava
Štítky
Barevné rozlišení
Vlastnosti úkolu
Přílohy
Komentáře
Formátování
Předpřipravené reporty
Připnuté
Vlastní
Sdílené
Fulltext
Štítky
Parametrické
Klávesové zkratky
Webináře
Konzultace
Obsahové seriály
Rozhovory
Šablona porady
Propojení s projekty a úkoly
Štítky
Historie